Edicioni i dyzetetetë i festivalit teatror “Teatri i hapur i të rinjve”.

од admin_kult

Nga data 8 deri më 18 nëntor, në Qendrën Kulturore Rinore do të mbahet edicioni i 48-të i festivalit teatror “Teatri i hapur i të rinjve”. Gjithsej 29 ngjarje teatrale do të mbahen në kuadër të THR-s të sivjetmë shfaqje, punëtori, promovime dhe masterclass-leksione.

Festivali do të hapet me produksion vendor, shfaqjen “Dekameron” me regji të Martin Koçovskit, në Teatrin “Vojdan Çernodrinski” nga Prilepi.

Dhe këtë vit, THR do të ndajë çmimin “Bish”, nismë e nisur vitin e kaluar në kuadër të përpjekjeve për mbështetjen dhe promovimin e skenës së pavarur vendase.

Programi i THR-së sivjet është mbështetur nga Ministria e Kulturës dhe Qyteti i Shkupit.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе