Bisedë me temën “Romani maqedonas dhe trendet bashkëkohore në letërsinë botërore” në Fakultetin filologjik

од admin_kult

Sot (e enjte, 16 maj) në ora 13:00, në ambientet e Fakultetit filologjik “Bllazhe Koneski” në Shkup (amfiteatri i madh A3). Pjesëmarrës në bisedën e organizuar nga Fondacioni për avancim dhe promovim të vlerave kulturore “Sllavko Janevski” dhe Fakulteti filologjik “Bllaze Koneski” janë profesoret Maja Bojaxhievska, Vesna Mojsova-Çepishevska dhe Elizabeta Sheleva si dhe shkrimtarët Vlladimir Jankovski dhe Petar Andonovski. Bisedën do ta udhëheq Xvezdan Georgievski.

Aktiviteti mbahet në kuadër të shënimit të 25-vjetorit të çmimit “Novela e vitit”.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе