Koncert baleti “Mbrëmje romantike e baletit”

од admin_kult

Në sallën e Operës dhe Baletit Kombëtar,sot më 28 maj,në ora 20:00 do të interpretohet koncerti i baletit “Mbrëmje romantike e baletit”.Koncerti përfshinë  interpretim të dy veprave të baletit,nën koreografi të August Burnonvil(Danimarkë), të frymëzuara nga Franca dhe Spanja.

Muzika është nga Pauli,Lumbie,Holm dhe Hellshted.Skenografia është nga Zoran Nikolovski,kostumet janë bërë nga Marija Pupuçevska,ndërsa ndihmës i producentëve është Sasha Evtimova.Performojnë të parët,solistë të ansamblit të trupës së baletit të Operës dhe Baletit Kombëtar.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе