Ansambli i valleve dhe këngëve popullore shqipëtare i shpërblyer në Turqi

од admin_kult

Ansambli i valleve dhe këngëve popullore shqiptare i Republikës së Maqedonisë së Veriut mori pjesë në Festivalin e 23-të Ndërkombëtar Folklorik në Bujukçekmexhe, Stamboll, Turqi.

Në festivalin që u mbajt nga 30 korriku deri më 7 gusht të këtij viti dhe në të cilin morën pjesë ansamble nga 25 vende të botës, ansambli i valleve dhe këngëve popullore shqiptare fitoi çmimin e parë „Ura e Artë Ndërkombëtare”.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе