Festival i muzikës argëtuese “Di Fest” 2021 në Dibër

од admin_kult

Në sallën e koncertit të Qendrës për Kulturë në Dibër,sot më 29 tetor të vitit 2021,me fillim në ora 14:00,do të mbahet Festivali i muzikës argëtuese “Di Fest”.

Në Festival,i cili ka karakter garues,do të performojnë 13 interpretues nga vendi,nga Kosova dhe Shqipëria.Në skenën pran Qendrës për Kulturë në Dibër do të prezantohen dhe dy të ftuar special.

Festivali mbështetet nga Ministria e Kulturës si projekt me interes nacional për vitin 2021.

 

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе