Monodrama ,,Kaseta e fundit e Krapit” për herë të parë në skenën e TKM

од admin_kult

Në skenën e vogël të TKM nesër,30 dhjetorë me fillim në ora 12:00, për herë të parë do të prezantohet monodrama,, Kaseta e fundit e Krapit” nga Semjuell Beket, në interpretim dhe regji të Gjorgji Jollevski.

Shfaqja është projekt i koproduskionit të Teatrit Kombëtar Maqedonas dhe Koproduksioni Peripetija nga Shkupi. Përkthimi i tekstit është nga gjuha anglishte në maqedonisht u bë nga dramaturgu Vlladimir Jançevski. Skenografia, dizajni i posterit dhe katalogut të programit janë të Sergej Svetozarev, kurse kostumografia është e Ivana Karanfillova-Ugorovska.

Biletat janë dispozicion online në adresën e  ueb faqes: https://mnt.mk/online/index.php?id=438

 

 

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе