Irena Stefoska,ministre e Kulturës

од admin_kult

Mbrojtja e trashëgimisë kulturore, eurointegrimet dhe të rinjtë, janë tre shtyllat kryesore në programin e Qeverisë dhe në mandatin tim si ministre e Kulturës.

Kujdesi thelbësor për trashëgiminë e paluajtshme,të luajtshme dhe jomateriale është prioriteti kryesor i kabinetit  dhe jam krenare që ky kujdes po bëhet i dukshëm.Nga buxheti,si asnjëherë më parë,kemi mbështetje për këtë qëllim”.

Intervistën e plotë të ministres Stefoska për “Nova Makedonija” mund ta lexoni KËTU

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе