Lira e artë 2020: Koncert duo në piano Avramovska -Marinovski

од admin_kult

Në Muzeun e Luftës maqedonase, nesër me fillim nga ora 20.00, koncerti do të përmbaj duo piano JasnaAvramovska dhe Darko Marinovski.

Koncerti i kushtohet 250 vjetorit të lindjes të kompozitorit LudvigvanBetoven.

Përveç veprave nga i madhit gjerman, në koncert do të prezantohen edhe kompozime nga A. Dvorzhak, B. Smetana dhe Zh. Bize.

Edicioni i dymbëdhjetë i festivalit të artistëve të muzikës “Lira e Artë” është nën organizimin e AAMM, ndërsa është e mbështetur nga Ministria e Kulturës.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе