од
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

„Париски рефлексии“-изложба на мекедонските основоположници кои живееле и работеле во Париз меѓу двете светски војни

18/03/2022 @ 12:00

Details

Date:
18/03/2022
Time:
12:00

Organizer

Venue

Национална галерија на Република Северна Македонија

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе