Викенд за 14.  „Д Фестивал“ во Дојран

од admin_kult

Од денеска во Дојран започнува овогодинешното, четиринаесетто издание на „Д Фестивал“, најголемиот и најомилен летен фестивал во државата.  Тродневна прослава на преку музика, филм, театар…претставено на неколку бини и фестивалски камп, а посетено од 15 000 посетители и настап на реномирани артисти од домашната и светска музичка сцена.

Најавена 72 часовна забава со преку 50 артисти и повеќе од 30 активности во камп зоната. Дел од активностите во кампот се гледање на Европско првенство, стенд ап, кајакарење,играње на друштвени игри, филмови, шишање, тетовирање, јога, дебати…

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе