“Ku është pistoleta?” – premierë e re në Teatrin e Ohrit

Në skenën e Teatrit Popullor të Ohrit sonte (28 dhjetor) në orën 20:00 do të jepet shfaqja-premierë “Ku është pistoleta?”e autorit hungarez Gabor Gjorgej, me regji të Dejana Nikollovskës ...

Ohrid

“Ku është pistoleta?” është tekst satirik modern me një sfond të fortë ekzistencial, i krijuar në vitet e shtatëdhjeta të shekullit të kaluar. Teksti, në thelbin e vet merret me natyrën e dyfishtë të njeriut, duke luajtur midis pozicioneve të shtypësit dhe të nënshtruarit nëpërmjet pesë karaktereve që e zhvillojnë veprimin.

 Në shfaqje luajnë: Goran Stojanovski, Nikolla todorovski, Adrijana Bilaloviq Todoroska, Ivica Conev, Stezo Stamatovski. Skenografe, kostumografe dhe dizajnuese është Milena Penteleva, muzika e Garo Ashikjan, koreografia e Asja Ivanova, ndërsa dramaturge është Kristina Todoroska Petreska.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia