Отворање на меѓународната изложба на фотографии „Фотомедиа 2018“

В сабота (10 ноември) во 20 часот во Чифте амам ќе биде отворена меѓународната изложба на фотографии „Фотомедиа 2018“, во организација на Фото-клубот „Елема“ ...

FOTOMEDIA___2018_POKANA_100x200mm-01

„Фотомедиа“ претставува меѓународно биенале на фотографска уметност со натпреварувачки карактер. Организирана е од страната на Фото-клубот „Елема 1962” од Скопје, поддржана од Фото-сојузот на Македонија и е под патротнат на Меѓународната фотографска асоцијација – ФИАП. Добитник на Гран при за оваа година е познатиот фотограф од Соединетите Американски Држави, Ален Ликари (Alain Licari). 

Ова 16-то издание на „Фотомедиа“ е поддржано од: Министерството за култура,  Националната галерија на Македонија и Градот Скопје.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia