„Метод“ - нова претстава на охридскиот Театар

Народниот театар Охрид утре, 10 ноември, во 20 часот премиерно ќе ја изведе новата претстава „Метод“ од Жорди Галсеран, а во режија на Ирена Стеријовска ...

__1

„Метод“ е приказна за новиот свет полн со замки, трикови и големи очекувања. Свет во кој сѐ е достапно ако се плати вистинската цена. Тука човечките чувства се валута со која се тргува најлесно.

Актерската екипа во претставата ја сочинуваат: Стрезо Стаматовски, Ивица Цонев, Елизабета Стефановска и Јаков Спасов. Идејното решение за сценографијата е на Стефан Спировски, а костимографијата е на Ана Кркулеска-Попоска. Изборот на музика го направи Ирена Стеријовска, а композитор на темата „Tango Mastergame” е Ермаљ Мехмети.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia