Во Турскиот театар премиера на претставата за младинци „Ана и Хана“

Tурскиот театар вечер (8 ноември) во 19:00 часот на сцената на Театарот Комедија премиерно ќе ја изведе претставата за младинци „Ана и Хана“, во  адаптација и режија на Драгана Гунин...

Во претставата, која е работена според мотиви од „Дневникот на Ана Франк“, настапуваат: Емине Халил, Жале Османли, Инес Радончиќ, Хакан Даци, Фунда Ибрахим, Един Јакуповиќ и други. Сценографијата за претставата ја изработи Беди Ибрахим, костимографијата Елена Вангеловска, музиката е на Ади Имери, а кореографијата на Александра Кочовска-Начева.

ANA_Plakat_18_1.JPG_

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia