Në Teatrin turk, premierë e shfaqjes për të rinj “Ana dhe Hana”

Teatri turk, sonte (8 nëntor) në orën 19, në skenën e Teatrit Komedia do të japë premierën e shfaqjes për të rinj “Ana dhe Hana” me adaptim dhe regji të Dragana Gunin...

Në këtë shfaqje, e cila është punuar sipas motiveve të “Ditarit të Ana Frankut” luajnë: Emine Halil, Zhale Osmanli, Ines Radonçiq, Hakan Daci, Funda Ibrahim, Edin Jakupoviq e të tjerë. Skenarin e ka bërë Bedi Ibrahim, kostumografia e Elena Vangellovska, muzikën Adi Imeri, ndërsa koreografinë Aleksandra Koçovska-Naçeva.

ANA_Plakat_18_1.JPG_
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia