Концерт на ансамблот „Македонија“ во Прилеп

Во големата сала од Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп денеска (6 ноември), од 19 часот, целовечерен концерт ќе одржи ансамблот  „Македонија“ ...

Makedonija

Ансамблот, кој е единствен од ваков тип во државава, е претставник на македонската традиционална култура, а младите уметници достојно го претставуваат она што се нарекува минато и она што претставува духовна и материјална култура.

Настапот на ансамблот „Македонија“ е дел од  годинашната програма на Центарот за култура „Марко Цепенков“, поддржана од Министерството за култура.

 

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia