Изложба на дела од Илија Пенушлиски во КИЦ

Во Изложбениот салон  Империјал 1 во Културно-информативниот центар – Скопје денеска (6 ноември) во 20 часот ќе биде отворена изложба на слики од ликовниот уметник Илија Пенушлиски ...

izlozba_1

Во рамките на изложбата, која ќе биде отворена до 17 ноември, ќе бидат изложени 29 дела, акрилик на платно, создадени  во периодот 2013 – 2018 година.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia