Битолскиот театар гостува во Ерменија

Народниот театар од Битола во периодот  од 1 до  5-ти ноември гостува во Ереван, Република  Ерменија каде со две  претстави ќе настапи на Интернационалниот Театарски Шекспир Фестивал ...

Bitola

Првата претстава со која Народниот театар од Битола ќе настапи во рамките на фестивалот во градот Ѓумри кој е втор град по големина и најважниот културен центар во Ерменија е претставата „Антоние и Клеопатра” во режија на Џон Блондел, а пак  на 3 ноември  ќе настапи во Ереван со претставата „Отело” во режија на Диего Де Бреа.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia