Концерт во чест на Тоше

Во ВИП-арената „Борис Трајковски“, денеска (2 ноември) ќе се одржи концерт во чест на Тоше ...

Koncert-za-Tose

Во рамките на концертот ќе биде промовиран и албумот „Secret Place“ со нови, досега необјавени песни од Тоше Проески. Материјалот за албумот се работеше во студиото на познатиот британски продуцент Енди Рајт, автор на хитовите од претходниот англиски албум на Тоше „The Hardest Thing”.

Предвидено е хитовите на Тоше да ги изведат голем број балкански музички ѕвезди.

Концертот има хуманитарен карактер, а за неговата организација, Министерството за култура издвои пет милиони денари.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia