Моден викенд Скопје

„Модата како дел од екосистемот. Одржлива приказна“ е темата на 18-тото издание на Модниот викенд - Скопје кој од денеска до 4 ноември ќе ги донесе најновите колекции од домашни дизајнери и од дизајнери од регионот на две локации во Скопје ...

Revija

Модниот викенд го отвори дизајнерката Лидија Георгиева во студиото на македонскиот симфониски оркестар за филмска музика „Ф.А.М.Е.С“ со својата колекција „Милион милји време“. А од денеска официјална локација за ревииите ќе биде „Скопје Мериот хотел“ каде што ќе се претстават македонските дизајнери, како: Ирина Тошева, Теодора Митровска, Силвија Миха, Олгица Ѓоргиева, Сара Реџиќ, како и дизајнери од Велика Британија.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia