Промоција на Музеолошки речник

Во конференциската сала на Музејот на македонската борба,  денеска во 12 часот, ќе се одржи свечена промоција на книгата „Музеолошки речник“ од проф. д-р Крсте Богоески...

Промотори на изданието, се д-р Даворин Трпевски и Јован Ристов. Издавањето на речникот се реализира со финансиска поддршка на Министерството за култура во рамки на активностите на МНК ИКОМ. 

Recnik
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia