„Мани, мани, мани“ - премиера на кумановскиот Театар

Театарот од Куманово вечер во 20 часот премиерно ќе ја изведе претставата „Мани, мани, мани“ со која и официјално ќе биде затворен фестивалот „Денови на комедијата 2018“ ...

__

Претставата е работена според текстот „Кралот на фарсата“ од Реј Куни, во режија на Бојана Краљевска и Горан Илиќ. Во претставата играат: Марко Трајковиќ, Сања Русеска, Владо Дојчиновски, Нина Максимова, Нина Киселички, Јасмина Василева и Мирослав Петковиќ.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia