Концерт на „Танец" по повод јубилејот на Центарот за култура - Битола

Со концерт на Ансамблот за народни игри и песни „Танец“, вечер (10 октомври) со почеток во 20 часот во Центарот за култура во Битола ќе биде одбележана 38-годишнината од основањето на оваа национална установа ...

Tanec_vo_Bitola

По повод јубилејот, Ансамблот „Танец“ ќе изведе сегменти од богатата етнокореолошка традиција на овие простори.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia