Koncert i „Tanec” me rastin e Jubileut të Qendrës së Kulturës –Manastir

Me koncertin e Ansamblit të këngëve dhe valleve “Tanec”, sonte (10 tetor) në orën 20, në Qendrën e Kulturës së Manastirit do të shënohet  38- vjetori i themelimit të këtij institucioni nacional ...

Tanec_vo_Bitola

Me rastin e jubileut, Ansambli “Tanec” do të interpretojë segmente nga tradita e pasur etno-koreografike e këtij rajoni.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia