„Не-дефиниран урбанизам“ изложба во Прилеп

Во ликовната галерија при Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп денеска (10 октомври) во 18:00 часот ќе биде отворена изложбата „Не-дефиниран урбанизам“ од авторите Катерина Деспот и Васка Сандева ...

__

Изложбата, која се реализира со поддршка од Министерството за култура, за  посетителите ќе  биде поставена до 23 октомври.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia