Промоција на бугарскиот превод на романот „Јадица“ од Владимир Плавевски

Издавачката куќа „Персеј“ од Софија објави бугарски превод на македонскиот роман „Јадица“ од Владимир Плавевски... 

vladimir-plavevski-01

Преводот на книгата ќе биде промовиран вечер од 18:30 часот во Културно-информативниот центар на Република Македонија во Софија.Авторот Плавевски вторпат ќе го претстави своето литературно творештво во КИЦ во Софија, а ќе се претстави и со своја изложба на театарски фотографии направени во 1970-те, 1980-те и 1990-те години.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia