Kонцерт на оперскиот пејач Павле Камилоски

Во Македонската опера и балет денеска (19 септември) во 20 часот љубителите на италијанската, француската и шпанската музика ќе можат да уживаат во песните кои ќе бидат дел од концертот  на  оперскиот пејач Павле Камилоски ...  

koncert_na_Pavle_Kamilovski

Концертот е дел од проектот „Мала Италија патува“ преку кој авторот ѝ ја пренесува на публиката убавината на медитеранската песна.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia