Јубилејно издание на Театарскиот фестивал „Св. Јоаким Осоговски“

Во Центарот за култура во Крива Паланка вечер свечено ќе биде отворено 10-тото јубилејно издание на Меѓународниот театарски фестивал „Св. Јоаким Осоговски“...

Првата фестивалска вечер е посветена на годинашниот лауреат, истакнатиот македонски актер Благоја Чоревски. Годинава во 10-те фестивалски денови ќе бидат изведени осум претстави на театри од Македонија, Србија, Хрватска и од Бугарија. Во придружната програма ќе бидат промовирани неколку книги од областа на театарот, а ќе бидат отворени и неколку изложби на фотографии.

festival_Joakim_Osogovski_vo_Kriva___Palanka
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia