Shfaqje në Koçani në kuadër të “Valës së re kulturore 2018”

Më 15 shtator (e shtunë) duke filluar prej orës 19:30 në Qendrën e Kulturës “Agimet e bardha” në Koçani do të jepet shfaqja teatrale “Edhe nga një gotë për ditëlindje &quat”; sipas Harold Pinter, në regji të Goran Iliq.

Nov_kulturen_bran_vo_Kocani

Në këtë shfaqje luajnë: David Iliq, Matej Stojanovski, Misho Dimitrijeski dhe Nikica Jankovska. Kjo ngjarje zhvillohet në kuadër të manifestimit “Vala e re kulturore 2018”, që realizohet me përkrahjen e Ministrisë së Kulturës. Hyrja për të ndjekur shfaqjen është pa pagesë.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia