Promovimi i albumit të bendit muzikor “FIN proekt”

Në Muzeun e Arteve Bashkëkohore në Shkup nesër në mbrëmje (15 shtator) duke filluar prej orës 20, do të promovohet albumi i ri i bendit muzikor “FIN proekt” i titulluar “Re:vision”.

promocija_na_album_na_FIN_Project__2

Producent dhe autor i muzikës dhe i aranzhmanit të të gjitha kompozicioneve është Nikolla Stojkovski, ndërsa përpos tij anëtarë të këtij bendi muzikor janë edhe: Aleksandar Nikollovski (trumpet), Kalina Vellkovska (vokal), Ivan Petrovski (kitarë) dhe Filip Dimishkovski (klaviaturë). Në këtë promovim do të jepen dy kompozicione të albumit, dhe do të promovohet edhe video-incizimi i këngës “Na beko”, këngë kjo që në dy muajt e fundit ka qenë lartë në top-listat e radiostacioneve të Maqedonisë dhe në disa radiostacione evropiane. Albumi “Re:vision” është mbështetur financiarisht nga Ministria e Kulturës.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia