Претставата „Физика на тагата“ во Театарот во Куманово

Во Театарот во Куманово вечерва и утревечер (12 и 13 септември) со почеток во 20 часот ќе биде прикажана претставата „Физика на тагата“, според истоимениот роман на Георги Господинов, во режија на Милош Б. Андоновски.

12_septemvri_pretstava__kumanovo

Претставата е во драматизација на Ивана Нелковска, а настапуваат: Горан Илиќ, Марко Трајковиќ, Јасмина Василева, Александра Пешевска, Кети Дончевска-Илиќ, Нина Максимова и Симона Димковска. Костимите во претставата ги изработи Марта Дуфне, а сценографијата  Наташа Вчкова.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia