Струга домаќин на меѓународниот фестивал „Езерски бисери“

Од 10-ти до 12-ти август 2018, во Центарот за култура "Браќа Миладиновци" - Струга ќе се одржи интернационалниот арт фестивал „Езерски бисери“ 2018.

Ezerski_biseri

Станува збор за меѓународен арт фестивал и натпревар на кој учествуваат пејачи, инструменталисти, танчери и уметници од целиот свет.

Нивните настапи ги оценува реномирано интернационално жири, чии членови одржуваат бесплатни мастер класови по натпреварот за сите учесници и нивните професори. На фестивалот годинава земаат учество таленти од Македонија, Русија, Унгарија, Хрватска, Украина, Словенија, Белорусија, Литванија, Казахстан, Србија, Босна и Херцеговина, Бугарија, Романија, Турција, Молдавија.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia