Унгарска вечер во Прилеп

На просторот околу Градскиот саат во Прилеп, денеска од 20.30 часот ќе се одржи Унгарска вечер, на која ќе настапат оркестарот „Фокош“ и фолклорната група „Селенце“ ...

Ungarska_vecer

Станува збор за оркестар и фолклорна група кои потекнуваат од Бечеј, Војводина и кои досега имаат настапувано во повеќе земји и се добитници на бројни награди.

Настанот го реализира прилепскиот Центар за култура „Марко Цепенков“ во соработка со Здружението на Унгарци „Телехаз“ и Амбасадата на Унгарија во Република Македонија.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia