Прес Најави

Промоција на монографија по повод 70- годишнината на Битолскиот театар

Петок (14.11.2014 година) во 19 часот во Народниот театар во Битола ...

Повеќе...

Министерката за култура ќе се обрати на промоцијата на Центарот за едукација при Националната установа Музеј на Македонија

Четврток (13.11.2014 година) во 10.30 часот во „Музеј на Македонија“

Повеќе...

Министерката за култура ќе ја прими младата виолинистка Ева Богоевска

Среда (12.11.2014 година) во Министерството за култура , во 10.30 часот предвидени се изјави за медиумите ...

Повеќе...

Министерката за култура ќе се обрати на промоцијата на книгата „Јавна и културна дипломатија“ од Васко Шутаров

Вторник (11.11.2014 година) во 11 часот во објектот „Порта Македонија“

Повеќе...

Министерката за култура Елизабета Канческа - Милевска ќе додели нови решенија на носители на национални пензии

Понделник (10.11.2014 година) во Министерството за култура , во 11.30 часот предвидени се изјави за медиумите ...

Повеќе...

Свечено оворање на изложбата „100 години театар во Скопје“ на Музејот на театарските уметности од Белград

Петок (07.11.2014 година) во 19 часот ...

Повеќе...

Министерката за култура Елизабета Канческа - Милевска ќе присуствува на свечената седница по повод 9 - Ноември , Денот на општина Велес

Петок (07.11.2014 година) во 13 часот ...

Повеќе...

Министерката за култура ќе се обрати на отворањето на третиот музеолошки семинар

Петок (7.11.2014 година) во 9.30 часот ...

Повеќе...

Прес-конференција во врска со Конкурсот за странски издавачи

Четврток (6.11.2014 година) во 11 часот ...

Повеќе...

Изложба по повод инаугурацијата на академик Чемерски во почесен член на Руската академија

Изложба по повод инаугурацијата на академик Чемерски во почесен член на Руската академија-Императорска ...

Повеќе...

kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia