Прес Најави

Промоција на монографија за Македонската филхармонија

Понеделник во 12 часот во Порта Македонија

Повеќе...

Промоција на првите книги од капиталниот проект „Превод на дела од македонската книжевност на шест странски јазици“

Петок (12 декември 2014 г.) во 12 часот во објектот Порта Македонија 

Повеќе...

Отворање на изложба за палатата Фарнезина

Четврток во 19 часот во Националната галерија на Македонија (објект Чифте амам)

Повеќе...

Седумдецениски јубилеј на Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“

Петок во 11.00 часот во НУБ „Св. Климент Охридски“

Повеќе...

Прес-конференција во Македонскиот народен театар

Петок во 10 часот во просториите на МНТ

Повеќе...

Акција „Ден на дрвото“

Среда во 9.30 часот во Велес и  Берово

Повеќе...

Министерката за култура ќе учествува во акцијата „Ден на дрвото“

Среда (03.12.2014 година) во 9:30 часот во Велес ...

Повеќе...

Прес-конференција по повод претстојната празнична концертна програма на Македонската филхармонија и Македонската опера и балет

Вторник (2 декември 2014 г.) во 10.30 часот во објектот Порта Македонија

Повеќе...

Министерката за култура ќе престојува во работна посета на Кавадарци

Во 10.30 часот предвидени се изјави за медиуми

Повеќе...

Прес- конференција за впишувањето на македонското оро „Копачката“ во репрезентативната листа на УНЕСКО

Недела во 12 часот во Музејот на македонската борба ...

Повеќе...

kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanecarheoloski-vesnik

exploring-macedonia

macefdrr     

 cultema_logo    msu_logo_mk