Прес Најави

Министерката за култура ќе оствари работна посета на општина Кичево

Во 11.30 часот се предвидени изјави за медиумите

Повеќе...

Министерката за култура во работна посета на Националната и универзитетска библиотека

Во 11 часот се предвидени изјави за медиумите

Повеќе...

Прес-конференција по повод промоцијата на нови девет стрип наслови

Понеделник  во 11 часот во Порта Македонија

Повеќе...

Министерката за култура ќе се обрати на промоција на Словенечко - македонскиот речник

Четврток (05.02.2015 година) во 11 часот во Порта Македонија ...

Повеќе...

Министерката за култура во работна посета на Делчево

Во 11.30 часот во киносалата се предвидени изјави за медиумите

Повеќе...

Прес-конференција по повод премиерата на македонското оперско дело „Змејовата невеста“

Понеделник (2.2.2015 година) во 11 часот во прес салонот во Македонската опера и балет

Повеќе...

Потпишување на Меморандум за меѓусебна соработка

Петок  во 11 часот на Филозофскиот факултет-Скопје

Повеќе...

Промоција на монографијата „Танец - душата на Македонија”

Четврток во 11 часот во Музејот на македонската борба

Повеќе...

Свеченост по повод 55 години творештво и 77 години од раѓањето на Љубиша Георгиевски

Среда (28.1.2015 година) во 12 часот во киносалата на Кинотеката на Македонија 

Повеќе...

Министерката за култура ќе го посети Саемот на книгата во „Матица македонска“

Вторник во 11.30 часот предвидени се изјави за медиумите ...

Повеќе...

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia