Прес Најави

Донација на УНЕСКО во висина од 100.000 американска долари

Донацијата во висина од 100.000 американска долари

Повеќе...

Државниот секретар во Министерството за култура, Дарко Стефановски, во театарот „Меркјури“ во Колчестер, Велика Британија, имаше кратко обраќање на премиерната изведба на претставата „Хамлет“.

Обраќање на премиерната изведба на претставата „Хамлет“ во изведба на Драмскиот театар од Скопје.

Повеќе...

Заменик министерот за култура, Драган Недељковиќ ќе ја отвори изложбата „Српската колекција во МСУ-Скопје“.

Презенација на дела на значајни српски уметници.

Повеќе...

kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia