Прес Најави

Промоција на нови книги од едицијата „Ѕвезди на светската книжевност“

Четврток (4 јуни 2015 г.) во 13 часот во „Спомен-куќатa на Мајка Тереза“

Повеќе...

Министерката за култура во работна посета на Охрид

Вторник (26.5.2015) во 11 часот ...

Повеќе...

За чествувањето на свети Кирил, изложба на охридска резба во Рим

Сабота (23.5.2015) во Рим - Италија ...

Повеќе...

Потпишување Меморандум за соработка меѓу Министерството за култура и Министерството за труд и социјална политика

Петок во 11 часот во Порта Македонија

Повеќе...

Прес-конференција во рамките на Саемот на книгата

Четврток во 11 часот во галерискиот простор во Метрополис арена на Скопскиот саем

Повеќе...

Прес-конференција по повод реализацијата на проектот за дигитализација на филмското творештво на Милчо Манчевски

Среда во 11.30 часот во Порта Македонија

Повеќе...

Министерката за култура ќе го отвори 27-то издание на Меѓународниот саем на книгата

Понеделник во 19 часот во Метрополис арена (хала 1)

Повеќе...

Инфоден за програмата „Креативна Европа на ЕУ’’ - потпрограма „Култура“

Вторник во 10 часот во Порта Македонија

Повеќе...

Премиера на долгометражниот документарен филм „Сведоци - Австралија“

Понеделник  во 12 часот во Кинотеката на Македонија

Повеќе...

Министерката за култура ќе го посети манастирот „Св. Јован Бигорски“

Недела во 11 часот во манастирот „Св. Јован Бигорски“

Повеќе...

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia