Најава за работна посета во Тетово

Почитувани,

Министерот за култура Асаф Адеми денеска (9 јули) со почеток во 16 часот ќе се оствари работна посета на објектот во изградба кој е наменет за Библиотеката и Театарот во Тетово.

Покануваме со ваши екипи да го проследите настанот.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia