Работна посета на Кинотеката на Македонија

 
Вторник (08.11.2016 година) ...

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска (8 ноември) ќе оствари работна посета на НУ Кинотека на Македонија во чија архива се чува целокупната македонска филмска продукција. Во рамките на посетата, Канческа-Милевска ќе има можност да се запознае со реализираните проекти од областа на заштитата на аудио-визуелното наследство, но и со активностите кои ќе се реализираат во наредиот период.
obrakanje-minister

Фотогалерии

  • 0
  • 1
  • 2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanecarheoloski-vesnik

exploring-macedonia

macefdrr     

 cultema_logo    msu_logo_mk