Прес-конфренција на која ќе се соопштат детали поврзани со реализацијата на најголемата странска инвестиција во областа на филмската дејност досега

Петок во 11 часот, во Македонскиот народен театар

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска и министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски денеска (4.9.2015 година) во 11 часот, во Македонскиот народен театар, ќе одржат прес-конфренција на која ќе соопштат детали поврзани со реализацијата на најголемата странска инвестиција во областа на филмската дејност во Република Македонија досега.

На прес-конференцијата ќе бидат присутни и претставниците од францускиот филм „A fond“ и продуцентската куќа  „Шик филмс“, режисерот на филмот Никола Бенаму, како и Сашо Павловски од „Мануфактура продукција“.

kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia