Врачување на признание за промоција на полската култура

Среда во 16.30 часот во Музејот на современата уметност 

Во Музејот на современата уметност денеска (26.8.2015 година) во 16.30 часот на директорката на оваа национална установа, Елиза Шулевска, ќе и биде врачено одликувањето „заслужна за полската култура“ што го доделува Министерот за култура и национално наследство на Република Полска.Признанието за особен придонес во промоцијата на полската култура ќе го врачи министерката за култура и национално наследство на Република Полска, Малгожата Омилановска, која е во еднодневна работна посета на Република Македонија.Одликувањето се доделува на личности кои се заслужни во создавањето, промовирањето и заштитата на полската култура.

kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia