„Превод на антологии на македонската книжевност на шест странски јазици“

Среда во 13 часот во Македонскиот народен театар

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денес (8  јули 2015 г.) во 13 часот во Македонскиот народен театар ќе се обрати на промоцијата на нови книги од капиталниот проект „Превод на дела од македонската книжевност  на шест странски јазици“.  

kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia