Министерката за култура ќе се обрати на отворањето на 50 - јубилејно издание на реномираниот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“

Петок (12.06.2015 година) во 21 часот...

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска, вечерва (12.6.2015 година) во 21 часот на градскиот плоштад во Прилеп ќе се обрати на отворањето на 50-тото јубилејно издание на реномираниот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“.

kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia