Промоција на нови книги од едицијата „Ѕвезди на светската книжевност“

Четврток (4 јуни 2015 г.) во 13 часот во „Спомен-куќатa на Мајка Тереза“

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска четврток (4 јуни 2015 г.) во 13 часот во „Спомен-куќата на Мајка Тереза“ ќе се обрати на промоцијата на нови книги од едицијата „Ѕвезди на светската книжевност“.

Проектот предвидува објавување на 560 дела од светската книжевна ризница.

kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia