Министерката за култура во работна посета на Охрид

Вторник (26.5.2015) во 11 часот ...

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска утре (26.5.2015 година) во 11 часот ќе оствари работна посета на Охрид каде што во новите простории на НУ Охридско лето ќе се обрати на прес-конференција по повод програмата за претстојното, 55-то издание на светски реномираната манифестација „Охридско лето“. 

kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia