Потпишување Меморандум за соработка меѓу Министерството за култура и Министерството за труд и социјална политика

Петок во 11 часот во Порта Македонија

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска и министерот за труд и социјална политика Диме Спасов утре (8 мај) во 11 часот во Порта Македонија ќе потпишат Меморандум за соработка меѓу Министерството за култура и Министерството за труд и социјална политика преку чија имплементација ќе се реализира проектот насловен „Инклузивни и креативни“ со кој ќе се унапреди заедничката грижа за лицата со посебни потреби.

kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia