Обраќања

Обраќање на Министерот за култура по повод промовирањето на романот „Сестрата на Зигмунд Фројд“ од македонскиот писател од младата генерација Гоце Смилевски

Оваа награда во фокусот ќе ја стави силата на литературните таленти од Европа, ќе овозможи делата на новите автори да се најдат во рацете на сите читатели во Европа.

Повеќе...

kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia