Обраќања

Обраќање на Министерот за култура по повод промовирањето на романот „Сестрата на Зигмунд Фројд“ од македонскиот писател од младата генерација Гоце Смилевски

Оваа награда во фокусот ќе ја стави силата на литературните таленти од Европа, ќе овозможи делата на новите автори да се најдат во рацете на сите читатели во Европа.

Повеќе...

obrakanje-minister

Фотогалерии

  • 0
  • 1
  • 2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanecarheoloski-vesnik

exploring-macedonia

macefdrr     

 cultema_logo    msu_logo_mk