Директорот на Агенцијата на меморијалните центри на Косово во посета на министерот Адеми

Министерот за култура Асаф Адеми,  оствари средба со директорот на Агенција за управување со меморијалните центри на Република Косово, г. Бислим Зогај ...

minister_nastan_kabinet_1-001

На средбата беше разговарано за можностите за реализација на договор за соработка со надлежните културни институции во Македонија, размена на идеи, обука на институционално ниво во оваа областо со размена на кадар со Косово и со Албанија .

Агенцијата  за управување со меморијалните центри на Република Косово е независен орган за проектирање, изградба, администрирање и управување со меморијалните комплекси.

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia